środa, 25 czerwca 2014

Brwi - z czym to się je...

Witam,

Jakiś czas temu moja znajoma zapytała mnie o brwi, czym wypełniam, jak to robię i ogólnie, z czym to się je...

Poprosiła również czy mogłabym napisać posta na ten temat, dla osób mniej zorientowanych, tak aby w przyszłości łatwiej było uporać się z tym tematem. 

Postanowiłam napisać taki post i przybliżyć ten temat. Postaram się w miarę zrozumiale przedstawić Wam błędy jakie są popełniane przy regulacji brwi, jak należy nadać właściwy kształt, jakie są produkty do wypełnienia bądź podkreślenia brwi oraz jak ja to robię.

Postaram się powiedzieć Wam również dlaczego uniwersalna metoda przyłożenia patyczka do płatka nosa oraz początku, środka i końca brwi nie jest dobra.

No cóż, każdy z nas jest inny i metoda wyznaczania granic w których brew powinna się znajdować nie jest dobra bo jest uniwersalna a my przecież nie jesteśmy uniwersalni, każdy z nas jest inny, jedyny w swoim rodzaju :)

Teoretycznie każdy z nas wie, że brwi są bardzo ważne, podkreślają rysy naszej twarzy, regularne o prawidłowym kształcie są idealnym dopełnieniem oczu. Powinny być zatem skorygowane tak, by wydobyć nasze atuty. I tak jak mogą pięknie otworzyć spojrzenie, nadać twarzy świeży wygląd, ująć lat, tak źle dobrane mogą ją oszpecić.

Trzeba pamiętać, że nie ma co wymuszać na brwiach jakiegokolwiek kształtu, trzeba wziąć pod uwagę jak one wyglądają i skorygować ich wzniesienie, opadanie i grubość.

Może wytłumaczę Wam dlaczego metoda trzech prostych które są wyznaczane po przyłóżeniu do płatka nosa i kącików oka nie jest najlepsza. Dlatego, że jest uniwersalna, a przecież nikt z nas nie jest uniwersalny. Ona świetnie się sprawdza w momencie kiedy nasza twarz, oczy, nos są idealnie symetryczne. Wtedy rzeczywiście te proste wyznaczą nam te punkty idealnie. Ale w momencie, kiedy nasz nos jest szerszy lub węższy bądź oczy są osadzone głębiej lub rozstawione bliżej - dalej, wcale ta brew nie wyjdzie nam tak idealnie jakbyśmy chcieli.

Postaram się Wam przybliżyć w teorii, jak wyznaczyć idealny kształt naszych brwi.



Początek brwi powinien zaczynać się ( przy idealnej twarzy - symetrycznej ) równo w linii prostej wyznaczonej od zewnętrznego płatka nosa kierując się ku górze. I w zasadzie tak jest, ale co w przypadku kiedy nos jest szerszy lub węższy?

Wtedy najbezpieczniejszym wyjściem z sytuacji będzie, kiedy Wasza brew będzie zaczynała się równo z wewnętrznym kącikiem oka lub jeszcze prostszym sposobem jest bardzo mocne zmarszczenie brwi. Wtedy dokładnie będzie widać jak mięśnie przy brwiach wyznaczają nam granicę gdzie brew powinna się zaczynać.

Zbyt szeroko rozstawione brwi, sprawiają jakby nasze oczy się rozjeżdżały a nos i twarz stawał się optycznie szersze. Natomiast zbyt blisko umieszczone powodują, że nasze spojrzenie staje się posępne.

Teraz kwestia wznoszenia się brwi. Jest to bardzo ważny aspekt przy wyznaczaniu prawidłowego kształtu. Brew powinna unosić się na 2/3 jej długości a 1/3 powinna opadać. Kiedy zrobimy to standardową metodą w bardzo wielu przypadkach ten łuk wypadnie nam zbyt szybko, przez co oko wydaje się mniejsze. A przecież zawsze dążymy do tego aby było bardziej otwarte i większe. Właśnie to nam zapewnia wznoszenie :)

Jeśli przesadzimy w jedną bądź drugą stronę to efekt jest dość nieciekawy. Tzn. jak wznoszenie jest zbyt duże to twarz ma wyraz ciągłego zdziwienia, natomiast jeśli jest zbyt płaski, wydaje nam się, że osoba jest ciągle smutna.

Teraz coś o zakończeniu brwi. Tutaj rzeczywiście ta metoda przyłożenia patyczka do płatka nosa przechodząc przez zewnętrzny kącik oka świetnie wyznaczy nam zakończenie naszej brwi. Brwi zbyt krótkie zmniejszają oczy, natomiast zbyt długie rozstawiają je zbyt mocno.

Co do grubości brwi, cóż tutaj bardzo często spotykam się z tym, że kobiety które spotykam na ulicy (czy ogólnie) mają zbyt te brwi wyskubane. Są one cieńsze, niż rzeczywiście być powinny.

Pełniejsze brwi ( nie zbyt przesadzone ani krzaczaste ) nadają młodzieńczości twarzy, zbyt grube natomiast wydają się zbyt posępne, ale z kolei zbyt cienkie są nie naturalne. Postarzają i wydają się jakby były zawsze dorysowane.

I ostatni przykład na nieumiejętne dobranie grubości brwi tzn. "plemniczki", "przecinki" czy jak kto woli. Najczęściej są spotykane w momencie, kiedy chcemy pogłębić łuk a nam za bardzo nie wychodzi bądź kiedy wyrywamy brwi z dolnej linii przy podniesionej brwi do góry.

Nasuwa się więc pytanie, jak powinna wyglądać grubość brwi?

Odpowiedz jest bardzo prosta, powinna ona jednostajnie dążyć do zwężania się. Nie powinno być żadnych przeskoków, a w przypadku, który podałam powyżej ten przeskok jest zdecydowanie widoczny.

Dobrze, to tak tytułem wstępu, jak powinno się wyznaczać poprawnie kształt brwi, a teraz chciałam Wam pokazać jak podkreślić brwi. Jak ja to robię.

Moje brwi są gęste, i niewiele trzeba aby je podkreślić czy wypełnić, ale wiem że są osoby które dość sporo muszą włożyć pracy aby wypełnić swoje brwi oraz nadać im pożądanego kształtu.

Jest wiele produktów na rynku do wypełnienia brwi, począwszy od cieni, wosków skończywszy na specjalnych farbkach czy pisakach do tego przeznaczonych.



Ponieważ moje brwi są czarne podkreślam je cieniem o zimnym odcieniu brązu - jest to zazwyczaj MAC Dark Devotion lub MAC Dark Edge.



tak wyglądają moje brwi bez podkreślenia

Pierwsze, co robię to lekko przeczesuję moje brwi ku górze, tak aby zobaczyć gdzie dokładnie mam dorysować pojedyncze włoski.



Następnie wyrysowuje dolną linię skośnym precyzyjnym pędzelkiem ( w moim przypadku Maestro 660 w rozmiarze 6 ), aby wyostrzyć i podkreślić ich kontur. Kieruje się ku górze i lekko rozcieram ten cień pomiędzy włoskami.



Na koniec przeczesuje szczoteczką z żelem do brwi, a pod sam łuk brwiowy daję troszkę białego matowego cienia dla wyostrzenia i wyczyszczenia łuku. Myślę, że takie podkreślenie moich brwi jest w porządku, dobrze się czuje a chyba o to chodzi, żeby się dobrze czuć i jakoś wyglądać :)



Był czas kiedy jedynym moim podkreśleniem brwi była henna, tylko ta w żelu, zawsze zależało mi na delikatnym i naturalnym podkreśleniu a nie zbyt przesadnym wyrysowaniu, z czasem postanowiłam zacząć je podkreślać właśnie cieniem, ale nie ukrywam, że noszę się z zamiarem kupienia Aqua brown i wypróbowanie takiej alternatywy.

efekt końcowy, tak prezentują się moje brwi już po wypełnieniu

Dajcie znać jak Wy podkreślacie swoje brwi, czy wymagają znacznego podkreślenia czy tylko lekkiego ich zaznaczenia.

Mam nadzieję, że ten post przybliżył Wam nieco "problem" brwi i uzmysłowił jak ważne jest ich prawidłowe wyregulowanie oraz podkreślenie :)

Jeśli macie ochotę zobaczyć jak wyglądają źle "dopasowane" brwi, piszcie w komentarzach a postaram się wrzucić przykłady :)

Do następnego...

Dominika




3 komentarze:

  1. Dla mnie przydatny post ponieważ moje brwi sa nierównomierne!

    OdpowiedzUsuń
  2. prawnik rzeszów - Jesteśmy prawnik-rzeszow.biz, kancelarią prawną z siedzibą w Rzeszowie. Jesteśmy małą kancelarią, dopiero zaczynamy swoją działalność, dlatego potrzebujemy dotrzeć do większej liczby osób. Oferujemy usługi prawnicze i musimy rozpowszechnić naszą nazwę, więc jeśli masz czas, aby napisać o nas, będziemy wdzięczni. Chciałabym podziękować za poświęcony czas, ponieważ wiem, że jesteście bardzo zajęci i naprawdę to doceniamy. Jeśli masz jakieś pytania, proszę nie krępuj się pytać.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...